«آرنولد شوارتزنگر»، ستاره سابق فیلم‌های اکشن به ویژه فیلم‌های «ویرانگر» و سیاستمدار کنونی آمریکا از سوی سازمان غیردولتی «گلوبال ویتنس» به دلیل فعالیت‌های مخرب محیط زیستی مورد انتقاد قرار گرفت.
 
به گزارش ایسنا، «سازمان جهانی شاهد» (گلوبال ویتنس)، شواهدی را در دست دارد که نشان می‌دهند کمپانی سرمایه‌گذاری متعلق به «آرنولد شوارتزنگر» از راه نابودی جنگل‌های استوایی جنوب شرقی آسیا، سودجویی های کلانی می‌کند. این یافته‌ها از آن جهت حائز اهمیت است که آرنولد در زمان تصدی فرمانداری کالیفرنیا از برنامه حفاظت از جنگل‌های حاره‌ای حمایت می‌کرد اما به نظر می‌رسد اکنون خود در دنیای واقعی در نقش «ویرانگر محیط زیست» ایفای نقش می‌کند.
 
بنابر اطلاعات منتشر شده از سوی این سازمان طرفدار محیط زیست، صندوق مشاوران DFA که یک شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری است و آرنولد از سهامداران اصلی آن محسوب می‌شود در 50 کمپانی که از بزرگترین شرکت‌های جنگلداری جهان محسوب می‌شوند، منابع مالی وسیعی را در اختیار دارد. در میان این 50 کمپانی، بدنام‌ترین کمپانی‌های نابودکننده جنگل‌های استوایی نیز قرار دارند.
 
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی مونگابی، شرکت DFA، تنها در 20 کمپانی مورد بررسی از مجموع 50 کمپانی فوق، جمعا 174 میلیون دلار سهم دارد که این رقم از سهم سایر موسسات مالی بسیار بیشتر است. سازمان جهانی شاهد در بیانیه‌ای اعلام کرد که این مساله همچنین شامل فعالیت‌های به شدت مخرب و بعضا غیرقانونی و فعالیت‌هایی که سبب نابودی جنگل‌های بورنئو شده نیز می‌شود.
 
«اندرو سیمز»، تحلیلگر ارشد سازمان جهانی شاهد گفت: تشدید پدیده‌ جنگل‌زدایی توسط کمپانی‌هایی که آرنولد از آنها سودآوری می‌کند، تغییرات جوی را که آرنولد مدعی است قصد متوقف‌کردن آن را دارد، شدت بخشیده که این یک تناقض آشکار در اعمال و وعده‌های وی محسوب می‌شود.
 
سیمز در ادامه گفت: آرنولد بهتر است به جای چرخاندن لقمه دور سرش از سرمایه‌گذاری شرکت DFA در این کمپانی‌ها جلوگیری کرده یا اینکه این شرکت را ترک کند.


تاريخ : | | نویسنده : iranhotnews |
رپورتاژ
لیپوماتیک
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی
خرید دستگاه تصفیه آب خانگی
فروش جوجه بوقلمون - اردک - مرغ بومی - شترمرغ
چرا مردم به تور کیش دبی مالزی و تایلند روی آوردند
استفاده از میز و صندلی های استاندارد در تالار عروسی
معرفی بهترین سایت های خرید بلیط های چارتری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.