نخست وزیر ترکیه تاکید کرد که نمی‌توان از این کشور انتظار داشت که برای دفاع از شهر محاصره شده کوبانی سوریه نیروی زمینی اعزام کند و تنها مبارزان پیشمرگه و مخالفان میانه روی سوری می‌توانند این شهر را نجات دهند.
به گزارش تسنیم، احمد داوود اوغلو نخست وزیر ترکیه در مصاحبه با بی بی سی در واکنش به ادامه محاصره شهر کوبانی تصریح کرد که نمی توان از ترکیه انتظار داشت تا برای دفاع از شهر کوبانی در سوریه نیروی زمینی بفرستد و تنها پیشمرگه های کرد و مخالفان میانه روی سوریه هستند که می توانند این شهر را نجات دهند.
داوود اوغلو در ادامه افزود: هواپیماهای جنگنده آمریکایی هفته هاست که مواضع داعش را در نزدیکی کوبانی بمباران می کنند ولی حملات هوایی به تنهایی برای عقب راندن شورشیان کافی نخواهد بود.
نخست وزیر ترکیه تاکید کرد که نجات کوبانی، بازپس گیری کوبانی و برخی مناطق اطراف آن از داعش نیاز به عملیات و اقدام نظامی دارد. ولی نه ترکیه و نه غرب هیچ تعهدی برای اعزام نیروی زمینی به منطقه ندارند.
داوود اوغلو گفت: اگر ائتلاف بین المللی نمی خواهد نیروی زمینی خود را اعزام کند چگونه آنها از ترکیه انتظار دارند تا نیروهای زمینی خود را بفرستد.
شهر کوبانی در هفته های گذشته تحت محاصره نیروهای داعش قرار داشته است. حملات هوایی ائتلاف به رهبری آمریکا تاکنون مانع از ادامه حملات داعش به این شهر نشده است. ترکیه تمایلی برای دخالت در اوضاع کوبانی و دفاع از این شهر ندارد و این مساله موجب انتقادات بین المللی از مقام های آنکارا شده است.
پس از فشارهای متحدان غربی ترکیه سرانجام هفته گذشته موافقت کرد تا نیروهای پیشمرگه عراقی با عبور از مرزهای این کشور به کوبانی برسند.

تاريخ : | | نویسنده : iranhotnews |
رپورتاژ
لیپوماتیک
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی
خرید دستگاه تصفیه آب خانگی
فروش جوجه بوقلمون - اردک - مرغ بومی - شترمرغ
چرا مردم به تور کیش دبی مالزی و تایلند روی آوردند
استفاده از میز و صندلی های استاندارد در تالار عروسی
معرفی بهترین سایت های خرید بلیط های چارتری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.