جزئیات اصلاحات اساسنامه دانشگاه آزاد

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی اصلاحات لازم را بر روی اساسنامه دانشگاه آزاد انجام داد بزودی این اساسنامه به امضای ریاست شورای یعنی رئیس جمهور می رسد و پس از آن برای اجرا به دانشگاه آزاد ابلاغ خواهد شد.

منصور کبگانیان در گفتگو با مهر افزود: با توجه به اینکه رئیس قوه قضائیه و برخی دیگر از مسئولین نیز در جلسه شب گذشته شورا حضور داشتند، این اصلاحات به تأیید رسید و دیگر نیازی نیست که اصلاحات به تأیید نهاد دیگری برسد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: این اصلاحات به دو دلیل انجام شد یکی به این دلیل که دانشگاه متعلق به اشخاص نیست و دیگر اینکه دولتی نیست از این رو شورای عالی انقلاب فرهنگ نسبت به اصلاح اساسنامه اقدام کرد و بر این اساس تعداد افرادی که برای عضویت در هیئت امنای دانشگاه آزاد در نظر گرفته بود را به 3 نفر تقلیل داد.

وی با ذکر دلایلی برای کم شدن تعداد افراد پیشنهادی شورا برای عضویت در هیئت امنای دانشگاه آزاد به مهر گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی برای رفع این شائبه که با وجود معرفی 5 نفر عضو هیئت امنا از طرف شورا ترکیب هیئت امنا به دولتی شدن نزدیک تر می شود تعداد افراد را 3 نفر انتخاب کرد.

کبگانیان در پاسخ به این پرسش که آیا این 3 نفر که از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی مشخص می شوند از میان افرادی هستند که پیش از این از سوی شورا معرفی شده بودند یا افراد جدیدی خواهند بود به مهر گفت: مشخص نیست و امکان دارد از میان همان افراد باشند و ممکن است نباشند البته افرادی مانند وزیر علوم، بهداشت، رئیس جهاد دانشگاهی و رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها از اعضای حقوقی هیئت امنا هستند و این افراد تغییر نمی کنند.

وی اظهار داشت: بر اساس اصلاحات صورت گرفته 3 عضو هیئت امنایی که از طرف هیئت موسس دانشگاه معرفی می شوند نیز باید به تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی برسند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: البته شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز باید اعضایی را که معرفی می کند دارای رتبه علمی بالاتر از دانشیاری باشند..../تحلیل:عصرایرانتاريخ : | | نویسنده : iranhotnews |
رپورتاژ
لیپوماتیک
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی
خرید دستگاه تصفیه آب خانگی
فروش جوجه بوقلمون - اردک - مرغ بومی - شترمرغ
چرا مردم به تور کیش دبی مالزی و تایلند روی آوردند
استفاده از میز و صندلی های استاندارد در تالار عروسی
معرفی بهترین سایت های خرید بلیط های چارتری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.