واکنش سفارت ایران در اوکراین به اظهارات شیمون پرز

 

سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین در واکنش به مصاحبه رئیس رژیم صهیونیستی با رسانه اوکراینی بیانیه ای صادر و اظهارات وی را بی پایه و اساس اعلام کرد.

متن این بیانیه مطبوعاتی به این شرح است:  در مصاحبه " شیمون پرز" رئیس جمهور رژیم صیهونیستی که تنها در سایت خبری "پادروب ناستی" در تاریخ 25 نوامبر منتشر شده، وی در بخشهائی از آن با طرح مواضع و اظهارات بی پایه و اساس و خلاف واقع به جمهوری اسلامی ایران، اتهاماتی را منتسب کرده است که سفارت جمهوری اسلامی ایران در کی یف درچارچوب تبیین واقعیات و اطلاع رسانی مناسب بمنظور روشن نمودن اذهان خوانندگان محترم ، بیانیه مطبوعاتی ذیل را اعلام می دارد.

همکاری ومناسبات جمهوری اسلامی ایران واوکراین سالهای طولانی است که درپرتو احترام و منافع متقابل و براساس موازین قانونی شکل گرفته و ارتباطی به رژیم هائی که در اشغالگری و تجاوز به مردمان و ساکنان بومی کشورهای فلسطین ، لبنان  و سوریه شرکت داشته اند، ندارد.

بهتر است قضاوت را در این خصوص به زنان، مردان، کودکان، پیرمردان و پیرزنان منطقه خاورمیانه که از متجاوزان صیهونیست، کشتار، تجاوز ، تخریب و ویرانگری خانه های خویش را دیده اند، واگذار کرد.

آقای پرز بخوبی مطلع می باشد که خود مسئول و طراح برخورداری از 200 کلاهک اتمی بوده که دولتمردان آن رژیم حاضر به پذیرش مقررات آژانس بین المللی انرژی اتمی و نظام بازرسی و نظارت آن آژانس نیستند ! اما چگونه به دروغ به مردمان و کشورهائی که در تبلور حقوق و تمدن انسانی نقش بارزی داشته اند،اتهامات واهی و بی اساس وارد می نمایند؟!

ازدیدگاه جمهوری اسلامی ایران، برخورداران سلاح های اتمی نمی توانند با فرافکنی ومتهم کردن دیگران به بی قانونی، ماهیت واقعی خود را پشت نقاب آن، مخفی سازند وخود را قانونمدار ودیگران را که دراعتقاد واندیشه خود هرگونه بکارگیری از سلاح اتمی را تنفر وبی حرمتی به انسانها می دانند ، قانون گریز بنامند و جای تعجب بیشتر اینکه ملت ایران که دارای تاریخ و تمدن فاخر هفت هزارساله بوده را بعنوان تهدیدی برای دیگران توصیف کنند.

در قسمت دیگر مصاحبه سئوال کننده از پرز، رویکردهای غیر انسانی دولتمردان این رژیم نسبت به کاروان آزادی و تاثیر این موضوع بر روابط بین ترکیه و اسرائیل را مورد سئوال قرار می دهد در حالی که پرز در پاسخ با فرافکنی ، اتهام دروغین به دیگران می زند و با سرپوش گذاردن بر سوابق و رویکردهای تروریستی گذشته خود و دوستان خویش در شهرکهای فلسطینی چون کفر قاسم ، دیر یاسین، غزه ، قانا ، دچار فراموشی ذهنی شده و گزارشهای گروه حقیقت یاب سازمان ملل در خصوص رخداد حمله غیر انسانی به کاروان آزادی که جلوی دوربین های زنده شبکه های خبری هواداران حقوق بشر را به رگبار می بندند، به روشنی بیانگر رویکردهای تروریستی دولتمردان رژیم صیهونیستی است و گواه و قرائن محکم مبنی بر نقض حریم انسانی کاروان انسان دوستانه آزادی بوده را نادیده می انگارند درحالی که جامعه بشری وهمه کشورها از این رخداد ضد بشری انزجار خود را اعلام داشته و از جمله وزارت امور خارجه اوکراین نیز در بیانیه ای واکنش خود را نسبت به این رخداد غیر انسانی نشان و آن را سرزنش ساخت...../تحلیل:عصرایرانتاريخ : | | نویسنده : iranhotnews |
رپورتاژ
لیپوماتیک
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی
خرید دستگاه تصفیه آب خانگی
فروش جوجه بوقلمون - اردک - مرغ بومی - شترمرغ
چرا مردم به تور کیش دبی مالزی و تایلند روی آوردند
استفاده از میز و صندلی های استاندارد در تالار عروسی
معرفی بهترین سایت های خرید بلیط های چارتری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.