واردات میوه ممنوع است

 

 

مدیر کل دفتر میوه وزارت جهاد کشاورزی گفت: از نظر وزارت جهاد کشاورزی، هم اکنون واردات میوه ممنوع است و به جز محصول موز که امکان تولید آن در کشور کم است، هیچگونه ثبت سفارشی برای واردات میوه از سوی این وزارتخانه صورت نگرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی، رحمت اله پریچهر گفت: واردات ۶ درصدی مرکبات تنها به منظور تنظیم بازار شب عید برای رعایت حال مصرف کنندگان صورت گرفته و ثبت و سفارش آن نیز توسط وزارت بازرگانی انجام شده است.

مدیرکل دفتر میوه وزارت جهاد کشاورزی با بیان این مطلب گفت: فقط در دو ماه نزدیک به آخر سال تعرفه واردات محصولات باغی به ۴ درصد میرسد و در مابقی ماه های سال این تعرفه نزدیک به ۴۵ درصد تعیین می شود.

پریچهر افزود: واردات محصولات باغی مانند سیب در سال ۸۹ طبق گزارش گمرک جمهوری اسلامی نزدیک به ۱۷ هزار و ۵۰۰ تن بوده که این رقم کمتر از ۱ درصد تولید داخلی این محصول میباشد.

وی در همین حال اضافه کرد: واردات خشکبار به کشورمان در سال گذشته تقریباً صفر بوده و تنها حدود ۷۱۵ تن بادام هندی به کشور وارد شده است.

مدیرکل دفتر میوه اظهار داشت: از نظر وزارت جهاد کشاورزی، هم اکنون واردات میوه ممنوع است و به جز محصول موز که امکان تولید آن در کشور کم است، هیچگونه ثبت سفارشی برای واردات میوه از سوی این وزارتخانه صورت نگرفته است.

مدیرکل دفتر میوه وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی آمادگی لازم برای برعهده گرفتن مسئولیت تنظیم بازار میوه را دارد، گفت: اگر همه امکانات و سازوکارهای لازم فراهم شود و اختیارات برای تنظیم بازار محصولات باغی به وزارت جهاد کشاروزی سپرده شود، این وزارتخانه قادر به مدیریت بازار این محصولات است.... /  خبرگزارى فارس

 

 

 

واردات محصولات

تاريخ : | | نویسنده : iranhotnews |
رپورتاژ
لیپوماتیک
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی
خرید دستگاه تصفیه آب خانگی
فروش جوجه بوقلمون - اردک - مرغ بومی - شترمرغ
چرا مردم به تور کیش دبی مالزی و تایلند روی آوردند
استفاده از میز و صندلی های استاندارد در تالار عروسی
معرفی بهترین سایت های خرید بلیط های چارتری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.