فوتبال3: سرمربي پرسپوليس گفت: قصد داريم با يک بازي خوب در تبريز و در بازي رفت فينال جام حذفي کار را تمام کنيم تا از خجالت هواداران خارج شويم.
   

 علی دایی در خصوص آخرين وضعيت پرسپوليس قبل از ديدار روز چهارشنبه با گسترش فولاد تبريز و مشکلات فوتبال ايران صحبت‌هاي زير را مطرح کرد:

سؤال: وضعيت پرسپوليس پس از شکست برابر ابومسلم را چگونه ارزيابي مي‌کنيد؟

پس از شکست تلخ مقابل ابومسلم در حال آماده سازي تيم براي بازي فينال جام حذفي هستيم. خوشبختانه همه چيز طبق روال انجام مي‌شود و بايد با انگيزه مضاعف و روحيه جديد خودمان را آماده کنيم.

سؤال: از گسترش فولاد شناخت داريد؟

بله؛ تا حدود زيادي اين تيم را مي‌شناسم. چند بازي آنها را در جام حذفي و ليگ يک به دقت آناليز کردم. ما هم کار خودمان را دنبال مي‌کنيم تا اگر قسمت شد با يک بازي خوب در تبريز همان جا کار را تمام کنيم.

سؤال: اتفاق بازي با ابومسلم و شاهين بوشهر تکرار نمي‌شود؟

(کمي مکث مي‌کند) اميدوارم بازي خوب و جذاب شود و به نتيجه دلخواه برسيم. هدف ما قهرماني در جام حذفي و رفتن به آسيا است. به همين دليل بايد گذشته‌ها را فراموش کنيم. البته بيشتر ناراحتي من به خاطر هواداران است که از اين شکست‌‌ها دچار آزردگي مي‌شوند. باز هم مي‌گويم در بازي مقابل ابومسلم خوب بازي نکرديم و باختيم.

سؤال: مصدوم يا محرومي براي بازي‌ رفت فينال جام حذفي داريد؟

خدا را شکر محروم نداريم اما تنها مصدوم ما آرفي است. خوشبختانه مصدومان ما مثل کريم باقري در بازي روز چهارشنبه مي‌توانند به ما کمک کنند تا انتظارات را برآورده کنيم.

سؤال: ترکيب پرسپوليس تغيير مي‌کند؟

مثل هميشه به شما مي‌گويم منتظر باشيد روز بازي اين موضوع را ببينيد. هر که خوب کار کند مزد زحماتش را مي‌گيرد.

سؤال: نظرتان درباره حضور اولادي در تمرين پرسپوليس چيست؟

من خبر نداشتم و ايشان را سر تمرين روز يکشنبه ديدم و با او خوش و بش کردم. ان شاء الله بايد ببنيم بعدا چه اتفاقاتي مي‌افتد.

سؤال: يعني با اين بازيکن قراردادي نبسته‌ايد؟

فعلا به فکر بازي مقابل گسترش فولاد هستم و ان شاء الله بعدا درباره‌اش صحبت مي‌کنم. براي من اين بازي و رفتن به آسيا بسيار مهم و ضروري است تا از خجالت هواداران در بياييم.

سؤال: بگذريم. آقاي دايي چه اتفاقاتي در فوتبال ايران افتاده که با حضور شما به عنوان آقاي گل جهان در فوتبال کشورمان دچار مشکل گلزني در رده ملي هستيم؟

اين سؤالي است که شما بارها از من پرسيده‌ايد ولي من نبايد جواب بدهم. اين را از دست اندرکاران فوتبال و از کارشناساني که برنامه ريزي مي‌کنند،‌ بپرسيد.

سؤال: نکته اين است که سه بازيکن خارجي آقاي گل ليگ برتر هستند؟

من حرفم را زدم شما جوابش را بايد پيدا کنيد. من از شما مي‌خواهم برويد بپرسيد و جستجو کنيد که براي رده پايه باشگاه‌ها چه کاري انجام داده است. آيا به صورت درست و کافي به جوانان و نوجوانان بها داده‌ايم؟

سؤال: نظر شما چيست؟

نمي‌دانم آيا در فدراسيون فوتبال چيزيي به نام کميته استعداديابي داريم ولي مشخص است که نداريم. در کشورهاي ديگر يک بازيکن را از دهات مي‌آوردند روي آن سرمايه گذاري مي‌کنند و دستمزد خود را در فوتبال ملي مي‌گيرند اما ما چه کار کرده‌ايم؟

سؤال: منظور شما چه کسي است؟

راه دور نرويد. مسي بازيکن بارسلونا يک الگو مناسب است. ايشان از 9 سالگي حتي وقتي که مريض بود از آرژانتين شناسايي شد و به بارسلونا آمد. سپس دلسوزانه روي آن سرمايه گذاري کردند. حالا دستمزدش را مي‌گيرند و خيلي‌ها آرزوها دارند امثال اين بازيکن را داشته باشند.

سؤال: مسي و فوتبال اروپا را با ايران مقايسه مي‌کنيد؟

امثال مسي در ايران داريم اما به آنها رسيدگي نمي‌کنيم. به خاطر همين اگر کسي مثل دايي بيايد نمي‌دانيد که چگونه او به فوتبال ملي معرفي شده است. اصلا بعيد مي‌دانم شما بدانيد من چگونه مهاجم و سپس به آقاي گل جهان تبديل شدم.

سؤال: شما بگوييد تا بعد از سال‌ها بدانيم.

يک بازيکن ناشناخته بودم. در اردبيل ابتدا در دفاع راست و در يک تيم محلي بازي مي‌کردم اما يک روز وقتي که تيم ما مهاجم نداشت مربي اردبيلي به من بها داد و گفت: در خط حمله بازيکن کن. من هم همين کار را کردم و خواست خدا بود که به يک فوروارد خوب براي کشورم تبديل شدم. روي من کسي در فوتبال ايران سرمايه گذاري کرده بود که بخواهد حرفش را بزند؟ پس معلوم است در وجود من استعداد و جسارت خدادادي بود. ببخشيد؛ بايد قبول کنيم شانسم اين بود که چند تا مربي خوب گير من بيايد تا با آنها استعدادم شکوفا شود اما براي همه اين اتفاق نمي‌افتد. البته هميشه مي‌گويم مثل خيلي از افراد مديون خدا هستم.

سؤال: مي‌شود به غير از خودتان افراد ديگري را مثال بزنيد که بدون پشتوانه به عنوان بازيکن بزرگ تبديل شده‌اند؟

بله خداداد عزيزي و کريم باقري يا خيلي‌هاي ديگر. اصلا تا حالا از خودتان پرسيده‌ايد چرا دستمان در فوتبال خالي شده است؟ نه تنها در خط حمله بلکه در تمام پست‌ها دستمان خالي است. وقتي در اروپا بودم خيلي از بازيکنان ما ترانسفر مي‌شدند. يک سري به توافق نمي‌رسيدند و يک سري با تيم‌هاي بزرگ اروپا به توافق مي‌رسيدند. چرا الان اين اتفاق نمي‌افتد؟ اين موضوع نشانه چيست؟

سؤال: شما دليل اين اتفاق ناخوشايند را بگوييد؟

ببينيد، شما اگر ليگ ما را بررسي کنيد همه چيز را متوجه مي‌شويد. در ليگ برتر فصل گذشته و امسال حتي يک بازيکن را هم ترانسفر نکرديم. دليلش هم چند مورد اساسي است. عدم برنامه ريزي مناسب و عدم ثبات مديريتي باعث شده اين مشکلات به وجود آيد. فقط دوست داريم از آنهايي که حاضرند و خود جوش شکوفا مي‌شوند استفاده کنيم. نمي‌آييم در باشگاه‌ها تن به اين بدهيم که چهار بازيکن جوان را آماده و به فوتبال کشورمان تقديم کنيم.

سؤال: اين اتفاقات سرنوشت فوتبال ما را به کجا مي‌کشاند؟

به اينجايي که دست ما در فوتبال ما تهي مي‌شود. باز هم مي‌گويم هر سال بهترين فوتباليست‌ها را در اروپا داشتيم و اگر حتي در اروپا بازي نمي‌کردند جز ليست تيم‌هاي خارجي بودند اما چند سالي است که به غير از شجاعي و نکونام که 4 سال قبل به اروپا رفته‌اند ديگر بازيکن ايراني در ليگ اروپا نديديم.

سؤال: اين مشکل در فوتبال ما حل مي‌شود؟

نمي‌دانم اين سؤال شما يعني چه. ما الان به اندازه انگشتان يک دست لژيونر نداريم. ديگر آن دست شماها است که برويد پيگيري کنيد که چرا اين اتفاقات افتاد يا دست کارشناسان فدراسيون فوتبال است تا با يک برنامه ريزي مناسب اين موضوع را حل کنند.

سؤال: آقاي دايي شما چند سال در اروپا بازي کرديد؟

5 سال در اروپا بازي کردم اما الان معتقدم دير به اروپا رفتم و به تيم ملي ايران آمدم. 24 سالم بود پيراهن مقدس تيم ملي را بر تن کردم. در سال 1997، 28 ساله بودم که پا به اروپا گذاشتم به همين دليل شرايط من متفاوت با ديگران است.

سؤال: منظورتان چيست؟

بسيار شفاف به شما جواب مي‌دهم. 28 ساله بودم که به اروپا رفتم و شرايطم با بازيکني که در سن 22 سالگي به اروپا مي‌رود فرق دارد. دير به اروپا رفتم و حتي اگر در دانشگاه در اردبيل قبول نمي‌شدم و به تهران نمي‌آمدم موفق نمي‌شدم وارد فوتبال شوم و فوتبال ايران و اروپا من را بشناسد. خيلي‌ها هستند شانس ندارند که موقعيت من را داشته باشند. باز هم مي‌گويم آقاياني امثال من هستند که بايد در اين فوتبال شناخته شوند.

سؤال: درس خواندن چه نقشي در موفقيت فوتبالي شما داشت؟

خيلي زياد. من در کنار درس هميشه فوتبال را دوست داشتم که ادامه بدهم اما دايي رشد کرد و متاسفانه حالا امثال دايي هستند که به دليل عدم برنامه ريزي نمي‌توانند موفق باشند. خواهش مي‌کنم از فدراسيون فوتبال بپرسيد آيا کميته‌اي به عنوان استعداديابي وجود دارد و اگر هست تا الان چند نفر به فوتبال ايران يا به ليگ برتر معرفي کرده است. من جواب شما را مي‌دهم؛ هيچي. خيلي‌ها خود جوش به تيم‌هاي اميد و جوانان راه پيدا کرده‌اند و هيچ کس روي آنها سرمايه گذاري نکرده است.

سؤال: حضور 5 ساله شما در اروپا راضي کننده بود؟

هرگز. اگر تجربه الان را داشتم 10 سال مي‌توانستم در اروپا توپ بزنم. 5 سال براي من خيلي کم بود و به نظرم شانس با من يار نبود. با اين حال مزد زحمات و تلاش خودم را گرفتم و هميشه خدا را شاکرم.

سؤال: ارزيابي شما از ليگ نهم چيست؟

خوشبختانه فاصله تيم‌ها به هم نزديک‌تر شده است. تقريبا برگزاري بازي‌هاي ليگ نسبت به سال قبل بهتر بوده اما وقفه‌هاي طولاني کمي باعث شد ليگ ما افت کند. با اين وجود نسبت به سال‌هاي قبل بهتر بوديم. کاستي‌هايي نيز در اين بين بوده اما من نبايد نظر بدهم و کارشناسان بايد آن را بررسي کنند.

سؤال: شيرين ترين خاطره شما از وقت اضافه بازي‌هاي فوتبال چيست؟

يادم نيست خاطره تلخ و شيريني زيادي در فوتبال دارم.

سؤال: بازي با استراليا نبود؟

خير. چون بازي با استراليا وقت اضافه نبود. در وقت قانوني توانستيم استراليا را در يک روز شيرين شکست دهيم که هيچ وقت از ياد کسي نمي‌رود. من خاطره خاصي ندارم چون دقايق و ثانيه ها فوتبال همه خاطره است که من نمي‌توانم قسمتي از آن را انتخاب کنم. خدا را شکر همه چيز تا به امروز خوب بوده و اميدوارم همچنان ادامه پيدا کند.

 


تاريخ : | | نویسنده : iranhotnews |
رپورتاژ
لیپوماتیک
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی
خرید دستگاه تصفیه آب خانگی
فروش جوجه بوقلمون - اردک - مرغ بومی - شترمرغ
چرا مردم به تور کیش دبی مالزی و تایلند روی آوردند
استفاده از میز و صندلی های استاندارد در تالار عروسی
معرفی بهترین سایت های خرید بلیط های چارتری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.