ایرنا: رييس انجمن بررسي و مطالعه درد گفت: از بين انواع مختلف درد، سردردها شايعترين و کمردرد به عنوان گران ترين و پرهزينه ترين انواع دردها به شمار مي رود.
   
دکتر "محمد شريفي" گفت: بيشتر افراد به علت استرس، فعاليت هاي شغلي ، اجتماعي و ... دچار سردرد مي شوند و کمردردها نيز که در سنين مختلف علل آن متفاوت است، به علت انجام آزمايش و عکس هاي تشخيصي براي بيمار بسيار هزينه بر است.

وي با اشاره به مساله خوددرماني در مورد دردهاي مختف در بين مردم ايران گفت: در همين ارتباط مصرف انواع مسکن ها براي تسکين درد در ايران مطابق بررسي هاي انجام شده چندين برابر ساير کشورها است.

اين متخصص درد اضافه کرد: اين در حاليست که مصرف بيش از حد مسکن ها و آرام بخش ها علاوه بر اينکه به دستگاه گوارش، کبد و معده آسيب وارد مي کند بعد از مدتي خود باعث بروز سردرد مي شود.

وي ادامه داد: به اينصورت که فرد به دنبال مصرف زياد مسکن ها دچار سردرد مي شود و براي تسکين آن به مصرف بيشتر مسکن ها اقدام مي کند که اين مصرف بالا نه تنها درد را کم نمي کند بلکه باعث افزايش درد هم مي شود.

رييس انجمن بررسي و مطالعه درد ايران در خصوص کمردرد ها يادآورشد: کمردردها در سنين مختلف نوجواني، ميان سالي و در افراد مسن هر کدام علل خاص خود را دارد که تشخيص آن نيازمند اقدامات تشخيصي دقيق در هر بيمار است.

وي در خصوص علل کمردرد در بيشتر مردم اظهار داشت: وضعيت هاي نامناسب نشستن پشت ميز، نشستن نامناسب هنگام کار با کامپيوتر ، رانندگي و... باعث وارد آمدن فشارهاي مضاعف بر عضله ها و استخوان ها مي شود که در نتيجه به بروز دردهاي حاد و يا مزمن در فرد منجر مي شود.

شريفي يادآور شد: تشخيص دقيق علل کمردرد نيازمند بکارگيري هاي روش هاي تشخيصي همچون سي تي اسکن، ام.آر.آي و ساير آزمايش هاي گران قيمت است که درمان آنها نيز چه به صورت استراحت هاي طولاني مدت، جلسات متعدد فيزيوتراپي و يا جراحي ها بسيار پرهزينه است.

رييس انجمن بررسي و مطالعه درد در ايران گفت: توصيه ما به همه مردم اين است خود درماني در مورد دردها شايد يک يا دو روز مشکلي ايجاد نکند، اما در صورت ادامه درد بايد به مراکز تخصصي بررسي و مطالعه درد مراجعه کنند تا با صرف هزينه و زمان کمتري بتوان به تشخيص و درمان درد پرداخت.

تاريخ : | | نویسنده : iranhotnews |
رپورتاژ
لیپوماتیک
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی
خرید دستگاه تصفیه آب خانگی
فروش جوجه بوقلمون - اردک - مرغ بومی - شترمرغ
چرا مردم به تور کیش دبی مالزی و تایلند روی آوردند
استفاده از میز و صندلی های استاندارد در تالار عروسی
معرفی بهترین سایت های خرید بلیط های چارتری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.