رييس سازمان هواشناسي كشوراعلام كرد: پديده گرد و غبار و ديد كم در 24 ساعت آينده علاوه بر جنوب غرب و غرب كشور، در مركز و تهران هم تداوم دارد.

به گزارش ايسنا، صناعي رييس سازمان هواشناسي كشور از ادامه گرد و غبار در استان‌هاي واقع در غرب و جنوب غرب كشور خبر داد و گفت: طبق بررسي‌هاي تمديدي به عمل آمده، مدتي است كه يك سامانه كم فشار بر روي درياي مديترانه قرار گرفته است و امواج كوتاه ناشي از آن به تناوب با عبور از شرق درياي مديترانه، از روي ايران عبور مي‌كند.

وي خاطرنشان كرد: برخي از اين امواج رطوبت مناسبي داشته و سبب بارش باران مي‌شود و برخي ديگر هم فاقد رطوبتند و فقط سرعت وزش باد را در كشورهاي همسايه غربي كشور افزايش مي‌دهند.

معاون وزير راه و ترابري با بيان اينكه يكي از اين امواج روز گذشته در غرب عراق قرار گرفت و سبب افزايش سرعت وزش باد در منطقه عراق و در نتيجه توليد گرد و غبار در آن منطقه شد، ادامه داد: اين توده گرد و خاك كه از غلظت مناسبي برخودار بوده است ‌پس از تشكيل، به سوي مرزهاي غربي ايران حركت كرده و استان‌هاي كردستان، كرمانشاه، ايلام و لرستان و خوزستان را در برگرفته است.

وي گفت: اين توده گرد و خاك با عبور از رشته كوه‌ زاگرس گسترش يافته و استان‌هاي بوشهر، كهگيلويه و بوير احمد، غرب فارس، چهارمحال و بختياري، ‌لرستان، اصفهان،‌ همدان، قم، مركزي، تهران، قزوين و زنجان را نيز در مسير حركت خود پوشش داده است.

صناعي افزود: در روزهاي آينده پديده گرد و خاك در استان‌هاي غربي، جنوب غربي،‌ مركز، دامنه‌هاي زاگرس و تهران به اين گونه است كه از اوايل شب از غلظت گرد و غبار در استان‌هاي قم، قزوين،‌ تهران و مركزي كاسته شده و همچنين در بعدازظهر و اوايل شب نيز اين پديده در استان‌هاي سمنان، خراسان شمالي، خراسان رضوي و شرق درياي مازنداران با غلظت كمتري رخ مي‌دهد.

رييس سازمان هواشناسي كشور گفت: امروز(پنج شنبه) در استان‌هاي كردستان، كرمانشاه، همدان، مركزي، شمال اصفهان، سمنان، تهران، خراسان شمالي، خراسان رضوي و سواحل درياي مازندران بارش باران پيش‌بيني مي‌شود و بنابراين از غلظت آلاينده‌ها و گرد وغبار اين مناطق تا امشب كاسته خواهد شد.

وي براساس پيش‌بيني سازمان هواشناسي كشوري اعلام كرد كه فردا جمعه پديده غالب در استان‌هاي كردستان، كرمانشاه، ايلام، خوزستان و بوشهر، گرد و غبار خواهد بود و در تهران نيز شاهد گرد و غبار با غلظت كمتر خواهيم بود.

به گفته صناعي، فردا در شمال استان‌هاي آذربايجان غربي و شرقي، گيلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالي و خراسان رضوي نيز بارش باران رخ مي‌دهد.

وي يادآورشد: در روز شنبه هفته آينده نيز براي استان‌هاي ايلام، خوزستان و بوشهر گرد و غبار پيش‌بيني مي‌شود و در شمال شرق هم بارش باران به صورت پراكنده رخ خواهد داد.

معاون وزير راه و ترابري گفت: يكشنبه هفته آينده نيز پديده غالب براي استان‌هاي كرمانشاه، ايلام، خوزستان و احتمالا بوشهر گرد و غبار است و در برخي از نقاط شمال غرب هم بارش پراكنده باران را شاهد هستيم.تاريخ : | | نویسنده : iranhotnews |
رپورتاژ
لیپوماتیک
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی
خرید دستگاه تصفیه آب خانگی
فروش جوجه بوقلمون - اردک - مرغ بومی - شترمرغ
چرا مردم به تور کیش دبی مالزی و تایلند روی آوردند
استفاده از میز و صندلی های استاندارد در تالار عروسی
معرفی بهترین سایت های خرید بلیط های چارتری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.