ایسنا: دبيركل بنياد بين‌المللي غدير گفت: 265 نفر از نمايندگان مجلس غديري شدند و در دوره نهم رياست جمهوري آقاي احمدي‌نژاد تمام وزراي ايشان غديري شدند و در دوره دهم هم چون تازه است شايد ديداري داشته باشم تا تمامي آن‌ها غديري شوند.

آيت‌الله ابوالقاسم خزعلي در نشست تخصصي بررسي سيره و شخصيت اميرالمومنين علي(ع) اظهار كرد: ما در اين مراسم در مورد كسي صحبت مي‌كنيم كه محل تولد وي كعبه و محل شهادتش مسجد كوفه است و زماني كه من وارد كعبه شدم، ديدم كه در داخل آن نوشته شده است؛ «اين‌جا محل تولد علي است» و بايد به اين نكته توجه كرد كه تمامي مسلمانان جهان در تمامي نقاط دنيا در هر وقت و زمان بايد به اين مكان توجه نمايند.

وي اظهار كرد: امام علي(ع) در خطبه 190 نهج‌البلاغه در مورد قرابت خود با پيامبر مي‌گويند «پيامبر هر روز يك خلق از اخلاق عالم را به من مي‌آموخت و در تمام مدتي كه من در نزد ايشان بودم و ايشان به تعليم و پرورش من مي‌پرداخت، حتي يك دروغ از من نشنيد و مربي من كسي بود كه از دوران كودكي يك ملك براي آموزش اخلاق عالم به وي از سوي خداوند متعال گمارده شده بود».

وي افزود: حضرت اميرالمومنين علي(ع) مي‌فرمايند پيامبر به من گفتند «آن‌چه من مي‌شنوم تو مي‌شنوي و آن‌چه من مي‌بينم، تو نيز مي‌بيني و فرشته‌ي وحي را هم مشاهده مي‌كني» و ايشان در سخن ديگري فرمودند «اولين كسي كه به من ايمان آورد تو بودي و اولين كسي كه در قيامت نيز با من مصافحه خواهد كرد تو خواهي بود».

دبيركل بنياد بين‌المللي غدير اظهار كرد: امام علي(ع) در نامه 28 نهج‌البلاغه خطاب به معاويه مي‌نويسد «ما به صورت مستقيم دست‌پرورده خدا هستيم و همه‌ مردم دست‌پرورده ما هستند.»

وي ادامه داد: در سوره مائده، آيه 3 خداوند مي‌فرمايد «امروز من دين را كامل كردم» و در ادامه مي‌گويد «حال راضي شدم كه اسلام دين شما باشد» و بايد دانست كه اين واقعه پس از 23 سال تلاش پيامبر در ابعاد گوناگون رخ داد و خداوند متعال مي‌فرمايد كه امروز آن ديني كه از آدم(ع) شروع شد و به خاتم(ص) ختم گشت را راضي شدم كه به عنوان دين شما قرار گيرد.

وي با بيان‌كه " نعمت دين با حضور حضرت علي(ع) بر ما تمام شد" اظهار كرد: برخي مي‌گويند كه آن حضرت در لحظه شهادت خويش گفته‌اند كه خلاص شدند و منظور ايشان از اين جمله اين بوده است كه از شر اشرار راحت شده است، در حالي كه ايشان واژه «فزت» به كار برده‌اند كه اين به معناي رستگار شدن است و امام فرموده‌اند رستگار شدم و به شهادت رسيدم.

خزعلي اظهار كرد: امام علي(ع) امير دين، امير غزوه و امير زهد بودند و ايشان در شجاعت به گونه‌اي بودند كه فرموده‌اند «اگر تمام عرب‌ها جمع شوند پشت مرا نخواهند ديد.»

وي اظهار كرد: در مورد مهارت امام علي(ع) در بيان كلام مي‌توان به سخن ايشان در نهج‌البلاغه اشاره كرد كه ايشان در يكي از جنگ‌ها زماني كه دشمن آب را محاصره كرده و از دسترسي لشكر اميرالمومنين(ع) به آن جلوگيري مي‌كرد ايشان با سخنان كوتاهي كه در ترغيب و تهييج سربازان خود فرمودند باعث شدند كه آن‌ها به سوي دشمن حمله كرده و منابع آب را به دست آورند ولي در ادامه امام اجازه محاصره آن را به سربازان خود ندادند و گفتند كه شايد در ميان ارتش دشمن كساني باشند كه پير بوده و يا به هر ترتيبي به آب نياز داشته باشند و گفتند كه ما براي اين كار نيامديم.

وي ادامه داد: اين در حالي بود كه معاويه يك عده از كودن‌ها و بي‌خبرها را پيرامون خود جمع كرده بود و نگذاشته بود كه خبرها به گوش آن‌ها برسد و بايد گفت كه امروز هم برخي از فرزانگان و علماي ارجمند ما خبر به آن‌ها نرسيده است يكي از منصوبين امام را نگذاشتند كه صحبت كنند و در پي آن گفتند كه مظلوم است. در حالي كه بايد ديد وي با چه كساني است و با چه كساني نشست و برخاست مي‌كند.

دبيركل بنياد بين‌المللي غدير با بيان اين‌كه « من اگر روزي روزنامه كيهان را نبينم آن روز ناراحتم» با اشاره به تصميماتي كه در روز يكشنبه اخير در مجلس گرفته شد، گفت: امروز خطاب به نمايندگان مجلس صحبت مي‌كردم، به آن‌ها گفتم بگوييد اشتباه كرديم و از اين صحبت آن‌ها آن‌قدر خوش‌شان آمد كه آمدند و با من صحبت كردند و گفتند الان ما داريم برگه‌اي تنظيم مي‌كنيم براي مجلس برقرار كردن و دوباره بايد تمديد شود.

وي ادامه داد: در خطابي كه از سوي خداوند متعال در روز عيد غدير به پيامبر اكرم(ص) شد به ايشان امر شد كه پيامي كه به تو ابلاغ شده است را برسان و اگر اين پيام را نرساندي زحماتت زير سوال خواهد رفت. بايد پرسيد كه اين چه پيامي است كه برابر با 23 سال زحمت نبي‌اكرم (ص) است. پيامبر در بيان پيام، نگران اغتشاش مردم بودند كه خداوند فرمود كه من آن‌ها را مواظبت مي‌كنم و بايد دانست كه خدا خود جلوي اغتشاش‌ها را خواهد گرفت.

وي گفت: ما در بنياد بين‌المللي غدير پيام خود را به كشورهايي چون آلمان، هلند و بلژيك ابلاغ كرديم و آن‌ها از اين كار بسيار خوشحال شدند. به سيدحسن‌نصرالله نيز برگه نمايندگي داديم كه وي گفت من افتخار مي‌كنم كه در خدمت اميرالمومنين(ع) باشم و بايد دانست كه 265 نفر از نمايندگان مجلس غديري شدند و در دوره نهم رياست جمهوري آقاي احمدي‌نژاد تمام وزراي ايشان غديري شدند و در دوره دهم هم چون تازه است شايد ديداري داشته باشم تا تمامي آن‌ها غديري شوند.

خزعلي افزود: آقاي متكي در دوره دولت نهم تمامي سفراي كشور را دعوت كردند و گفتند كه شما موظف هستيد كه به تبليغ غدير بپردازيد و در مجلس نيز نماينده ارمني‌ها، زرتشتي‌ها و سني‌ها غديري شدند و زماني كه من از نماينده ارمني‌ها پرسيدم كه با وجود آن‌كه تو مسلمان نيستي پس چرا علي(ع) را قبول داري؟ وي گفت «علي متعلق به تمام دنيا است.»

وي در مورد جايگاه دنيا از منظر اميرالمومنين(ع) بيان كرد:‌ ايشان مي‌فرمايند كه دنيا در نظر من از آب عطسه بزي پست‌تر است و در مورد خلافت نيز ايشان مي‌فرمايند كه خلافت ارزشش از نظر من از كفش فرسوده‌اي كه بي‌قيمت است قيمتش پست‌تر است مگر آن‌كه بتوانم حقي را برپا كنم و مانع ظلمي شوم.

وي خاطرنشان كرد: امام علي(ع) درباره جمعيت و عدم پراكندگي نيز مي‌فرمايند همه بايد به دنبال جمعيت باشند و هركس به افتراق دعوت كرد حتي اگر من علي باشم من را بكشيد.

دبيركل بنياد بين‌المللي غدير با بيان موضع اميرالمومنين(ع) در مقابل اقوام و نزديكان خود اظهار كرد: به امام راحل گفتم كه نوه شما فرزند آقا مصطفي مخالفت‌هايي مي‌كند و برخي مواقع كلت مي‌كشد. ايشان گفتند «بزنيد توي سرش» پس ما بايد مراقب علاقه‌مان به اولاد باشيم.

وي ادامه داد: مرحوم آقاي سعيدي زماني به ديدن امام(ره) رفته بودند و به ايشان گفتند كه «آقا اين‌طور كه شما ادامه مي‌دهيد كسي نمي‌ماند» كه امام فرموده بودند «اگر جن و انس جمع شوند من از راه خود دست بر نمي‌دارم و من بايد ظلم را بردارم.» آقاي سعيدي كه با آن نظر به خدمت ايشان رفته بودند در آينده به گونه‌اي شدند كه در زير شكنجه گفتند «اگر من را بكشيد در قطره‌هاي خونم اسم امام خميني(ره) را خواهيد ديد» كه در نهايت نيز به شهادت رسيدند.

وي با بيان اين‌كه « من فرزانه‌اي مثل آقاي بهشتي نديده‌ام» اظهار كرد: وي با بيان منطقي خود بني‌صدر را سربه زير كرد و بايد دانست كه بيشتر مواد قانون اساسي ما برگرفته از فكر ايشان است. زماني ايشان به خدمت امام(ره) رفته بودند و گفتند كه «به من توهين مي‌كنند و من نمي‌توانم بمانم » كه امام در جواب ايشان گفتند «اگر به جاي درود به خميني بگويند مرگ بر خميني من راه خود را ادامه خواهم داد» و اين چنين شد كه آقاي بهشتي در نظر خود تغيير ايجاد كرد و همچنان ايستادگي نمود.

خزعلي ادامه داد: در زمان انقلاب نيز آقاي طالقاني در خصوص حكومت نظامي كه نزديك به 19 ساعت به طول انجاميد و امام حكم شكستن آن را دادند به امام تلفن كردند و گفتند كه «اين‌ها قصاب هستند و مردم را خواهند كشت» كه امام در جواب وي گفت «اگر از جايي ديگري اين خبر آمده باشد و از جانب امام زمان (عج) آورده باشند باز هم در مقابل آن مي‌ايستيد يا به مردم مي‌گوييد».

وي خطاب به حاضران در اين مراسم گفت: ما نيروي عظيمي در باطن خود داريم ولي به معلم نياز داريم پس اگر توانستيد نهج‌البلاغه را مطالعه و حفظ كنيد در غير اين‌صورت نامه 53 امام به مالك‌اشتر و 31 را كه به امام حسن(ع) را در نهج‌البلاغه بخوانيد و درباره مطالعه كتاب نيز جدي باشيد و بايد دانست كه در مورد امام علي(ع) نمي‌ توان در يك جلسه صحبت كرد بلكه بايد به مناسبت‌هاي مختلف از بيانات ايشان استفاده كرد و ‌آن‌ها را به كار بست.

وي با اشاره به اهميت نماز نيز گفت: ‌كسي كه نماز را بفهمد و بداند چه مي‌گويد مي‌تواند بگويد «آمريكا هيچ غلطي نمي‌تواند بكند و ‌آمريكا شيطان بزرگ است».

اين عضو مجلس خبرگان اظهار كرد: اسراييل در ننگ آخرين خود به كاروان آزادي حمله كرد و الان هم كشور ايران مي‌خواهد در اين ارتباط كشتي را اعزام كند و مسوولان ما نيز به آن‌ها گفته‌اند كه اگر كشتي ما را زديد در تنگه هرمز كشتي شما را خواهيم زد و بايد دانست كه ما چنين مسوولاني را مي‌خواهيم.

وي با بيان اين‌كه " اغتشاش‌گران در دامن اسراييل ،‌انگليس و آمريكا جاي دارند" گفت: از اين‌كه مدتي قبل از سوي قوه قضاييه اعلام شد كه اغتشاش‌گران بدانند وضع‌شان بهتر از ريگي نخواهد بود، بسيار خوشحال شدم و از اين نوع واكنش قوه قضاييه به وجد آمدم. بايد دانست كه اين همان گفته آيه 33 سوره مائده است و بايد دانست كه حيله‌هايي كه اين اغتشاش‌گران داشتند مي‌توانست 100 كشور را از كار بيندازد.

وي با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري در مورد فوت آيت‌الله منتظري گفت: چقدر قشنگ ايشان اين محيط را اداره كردند. منتظري را ببريد به حرم دفن كنيد، درجايي كه جاي بزرگان است و بايد دانست كه اگر آقاي منتظري در داخل خانه‌اش دفن مي‌شد، گنبد و گلدسته درست مي‌كردند،اما ديگر در حرم گنبد و گلدسته‌اي نيست.

تاريخ : | | نویسنده : iranhotnews |
رپورتاژ
لیپوماتیک
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی
خرید دستگاه تصفیه آب خانگی
فروش جوجه بوقلمون - اردک - مرغ بومی - شترمرغ
چرا مردم به تور کیش دبی مالزی و تایلند روی آوردند
استفاده از میز و صندلی های استاندارد در تالار عروسی
معرفی بهترین سایت های خرید بلیط های چارتری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.