عصر ايران ورزشي؛عباس خادم الحسيني- مارادونا بي شك يكي از بزرگترين زيبايي هاي جام جهاني بود. وي با حضورش بر روي نيمكت تيم ملي آرژانتين كاري كرد كه جام جهاني كه بسياري آن را كسل كننده توصيف مي كردند زيباتر و پر هيجان تر شود.

حركات و سخنان مارادونا  در جام جهاني بسيار در چشم بود و خيلي ها علاقه مند بودند كه حتي يك لحظه از مارادونا را از دست ندهند.

 اولين اقدام جالب و عجيب مارادونا قبل از آغاز جام جهاني دعوت نكردن از كاپيتان تيم اينتر يعني خاویر زانتی بود. خاوير زانتي كه به زعم بسياري آمادگي قابل توجهي داشت و به قهرماني اينتر در 3 جام كمك شايان كرده بود در ليست ديگو مارادونا نبود و به جاي آن بازيكني پا به سن گذاشته و گمنامي به نام آريل گارسه به تيم ملي دعوت شد.

پس از آن شایعه شد که مارادونا به این دلیل آریل گارسه را به جای زانتی به تیم دعوت کرد که خواب دیده بود آرژانتین قهرمان جام جهانی شده و در روياي مارادونا فقط گارسه به يادش مانده است!

اما جنجال هاي اسطوره ي آرژانتيني ادامه داشت. وي در همان روزي كه ليست تيم ملي آرژانتين را اعلام كرد، وقتي كه مي خواست به نشست خبري برود با يك فيلمبردار كه در راه ماشين وي قرار داشت تصادف كرد.

پس از اين واقعه مارادونا به آن فيلمبردار فحاشي مي كند و وي را به باد انتقاد مي گيرد كه چرا در مسير من ايستاده اي!

از ديگر مصاحبه هاي جنجالي مارادونا قبل از جام جهاني اين بود كه وي قول داده بود كه اگر آرژانتين قهرمان جام جهاني بشود به صورت برهنه در خيابان هاي شهر بوينس آيرس خواهم دويد. مارادونا قبلاً نيز عكس برهنه خود را بر روي جلد مجله اي چاپ كرده بود.

خوب شد كه آرژانتين حذف شد وگرنه بايد شاهد حركات عجيبي از مارادونا در كشور آرژانتين و شهر بوينس آيرس بوديم!

چيزي كه در اين جام سوژه داغ خيلي از روزنامه ها و رسانه هاي ورزشي بود مصاحبه هاي مارادونا بر ضد ستارگان ديگر فوتبال همچون پلاتيني و پله بود.

او در نخستين روزهاي جام جهاني در رابطه با ميشل پلاتيني رييس يوفا گفت كه ما همیشه رابطه‌ای دورادور داشته‌ایم. سلام، خداحافظ! می‌دانید که فرانسوی‌ها این طوری هستند. پلاتینی هم فرانسوی است و فکر می‌کند از بقیه بهتر است.

او همچنين پله را نيز از انتقادها ي خود بي امان نگذاشت و در جواب پله برزيلي كه گفته بود مارادونا به خاطر نياز مالي و پول سرمربي گري آرژانتين را بر عهده گرفته است گفت كه پله بايد به موزه برگردد!

از ديگر اتفاقاتي كه مي شود عنوان كرد اين است كه مارادونا پس از شكست تيمش مقابل آلمان لب به انتقاد از فيفا گشود و قضيه اي را مطرح كرد كه بسيار جالب بود.

او گفت كه درست است كه آلمان بهتر بازي كرد ولي اين شكست فقط در درون زمين رقم نخورد و اتفاقات پشت پرده هم باعث حذف آلبي سلسته شده است.

او گفته است كه بايد در مورد اين قضيه تحقيق شود.

افسوس كه با تمام جذابيت ها و حاشيه هايي كه مارادونا با خود داشت وي از جام رفت و با خود شور و حال را برد.

مارادونا بدون هيچ تعارفي جام جهاني 2010 را براي ما ماندگار كرد و زيبا.

خاطرات جام هاي جهاني كه مارادونا در آنها به عنوان بازيكن حضور داشت را برايمان زنده كرد.

ما در اين مدت خود را با حضور مارادونا در تاريخ ثبت كرديم.

كاش  آرژانتين قهرمان مي شد تا اين خوشحاليمان ناتمام نمي ماند و به نسل پس از خود افتخار مي كرديم كه مردي جذاب به نام مارادونا در زمان ما با شور و سر زندگي و شخصيت فوق العاده اش قهرمان جام جهاني شد و ما را از لذات حضورش سيراب كرد.

حالا احساس مي كنيم كه با رفتن مارادونا از جام جهاني تنها شده ايم ولي بايد پذيرفت كه فوتبال بي رحم است و حتي به دردانه خود مارادوناي بزرگ نيز رحم نمي كند.تاريخ : | | نویسنده : iranhotnews |
رپورتاژ
لیپوماتیک
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی
خرید دستگاه تصفیه آب خانگی
فروش جوجه بوقلمون - اردک - مرغ بومی - شترمرغ
چرا مردم به تور کیش دبی مالزی و تایلند روی آوردند
استفاده از میز و صندلی های استاندارد در تالار عروسی
معرفی بهترین سایت های خرید بلیط های چارتری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.