رييس مجلس شوراي اسلامي يکي از استراتژي‌هاي انقلاب را از زمان امام راحل تا کنون برقراري روابط دوستانه با کشورهاي همسايه دانست و گفت: مسئولان بايد در بيان مطالب سياسي دقت داشته باشند و با حرف‌هاي مخرب روابط بين ايران و همسايگان را تخريب نکنند.

رييس مجلس شوراي اسلامي تلاش براي تسهيل فضاي کسب و کار را از اهم وظايف دولت دانست و گفت: برخي از مراکز دولتي در واگذاري تصدي‌گري‌هاي خود به بخش خصوصي و صنوف مردد هستند در صورتي که با اين واگذاري‌ها کارها بهتر به نتيجه مي‌رسند.

به گزارش ايسنا دکتر علي لاريجاني در همايش "نقش اصناف در بهبود فضاي کسب و کار"، با اشاره به نزديک شدن به زمان انتخابات و افزايش کشمکش‌هاي سياسي در کشور با بيان اين كه افزايش دوز کشمکش‌هاي سياسي، دغدغه‌هاي اصلي مردم را به حاشيه مي‌راند، اظهار داشت: انتخابات عرصه‌اي است براي اين‌که مسائل و مطالبات مردم در آن طرح شود.

رييس مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: در انتخابات افراد بايد به تناسب برداشت خود از شرايط کشور، برنامه‌هاي خود را بيان کنند تا زمينه‌ رونق و آباداني مملکت فراهم آيد اما کشمکش‌ و تخريب ما را از اين هدف دور مي‌کند.

لاريجاني اظهار داشت: دغدغه مسئولين کشور بايد ايجاد آرامش باشد و انتخابات به اين آرامش بايد کمک کند و همه کساني که دل در گرو آرمان‌هاي کشور و انقلاب دارند، بايد آباداني کشور و ايستادگي در برابر بيگانگان را در اولويت دغدغه‌هاي خود قرار دهند.

لاريجاني با تاکيد بر اين‌که در حال حاضر دعوا بر سر 7+8 مسائل اصلي و موضوعات مهم مملکتي به حساب نمي‌آيد، تصريح کرد: جريانات سياسي که براي ورود به انتخابات مجلس سهم‌خواهي مي‌کنند، فضاي کشور را به سمت کشمکش سوق مي‌دهند و در نتيجه مشکلات مردم و توليدکنندگان ناديده گرفته يا به حاشيه رانده خواهد شد.

لاريجاني اظهار داشت: فضاي سياست و رسانه‌ها بايد بيش از 80 درصد در خدمت حل مشکلات مردم باشد ولي امروز اين چنين نيست و گاهي ديده مي‌شود مسائل حاشيه‌اي بسياري از اصول را تحت‌الشعاع قرار مي‌دهد.

رييس مجلس شوراي اسلامي يکي از استراتژي‌هاي انقلاب را از زمان امام راحل تا کنون برقراري روابط دوستانه با کشورهاي همسايه دانست و گفت: مسئولان بايد در بيان مطالب سياسي دقت داشته باشند و با حرف‌هاي مخرب روابط بين ايران و همسايگان را تخريب نکنند.

وي با اشاره به تذکر يکي از نمايندگان اصناف در خصوص ايجاد زمينه روابط تجاري با عراق گفت: بين ملت‌هاي ايران و عراق ارتباطات ديرينه وجود دارد و اکنون که ديکتاتور اين کشور سقوط کرده بايد ترتيبي انديشيده شود تا روابط تجاري با عراق افزايش پيدا کند تا از اين طريق به ملت اين کشور کمک شود.

به گزارش ايسنا، لاريجاني در بخش ديگري از سخنان خود ثبات در فضاي کسب و کار، قوانين، تصميمات دولت و تعرفه‌هاي صادراتي را به عنوان مهم‌ترين عوامل براي بهبود وضع کسب و کار دانست و اظهار داشت: علاوه بر اين موارد، فضاي سياسي کشور هم بايد فضاي اميدوار کننده و دلنشين براي کسب و کار باشد.

رييس قوه مقننه در بخش ديگري از سخنان خود واگذاري امور به اصناف را باعث رونق کسب و کار و کاهش مشکلات آنها دانست و اظهار داشت: صنوف ديد تخصصي به مسائل دارند و اگر دولت از نظر و ديدگاه آنها استفاده کند، دسترسي به راهکارهاي حل مسائل و مشکلات، تسهيل خواهد شد.

رييس مجلس شوراي اسلامي در همايش "بررسي نقش اصناف در توسعه فضاي کسب و کار" در قم، تلاش براي تسهيل فضاي کسب و کار را از اهم وظايف دولت دانست و گفت: برخي از مراکز دولتي در واگذاري تصدي‌گري‌هاي خود به صنوف يا مجامع صنفي مردد هستند در صورتي که با اين واگذاري‌ها کارها بهتر به نتيجه مي‌رسند.

نماينده مردم قم در مجلس افزود: آنچه مشخص است، استراتژي وزارت جديد صنعت، معدن و تجارت نيز واگذاري امور اين بخش‌ها به اصناف و بازار است و اين کار بايد هر چه زودتر انجام شود.

لاريجاني هدفمندکردن يارانه‌ها را موضوع اساسي براي کشور دانست و ابراز داشت: اين طرح منافع زيادي براي کشور دارد ولي بايد به طور دقيق و حساب شده اجرا شود و اجراي آن نيز به گذشت زمان نياز دارد.

رييس مجلس اظهار کرد: اگر اهداف قانون هدفمندکردن يارانه‌ها محقق شود، منافع زيادي براي کشور و مردم خواهد داشت اما تا آن زمان در بخش‌هاي صنعت و کشاورزي مشكلاتي وجود دارد که براي رفع آنها در قانون پيش‌بيني شده مبالغي از محل اصلاح قيمت‌ها در اختيار صنايع و بخش‌هاي توليدي قرار گيرد.

وي افزود: شهر قم ظرفيت‌هاي خوبي براي کارهاي بازرگاني و تجاري مردم دارد که با انجام طرح‌هايي مي‌تواند به نتيجه برسد.

نماينده قم با اشاره به طرح‌هاي اطراف حرم حضرت معصومه (س) و پروژه حرم تا جمکران اظهار کرد: بايد هر چه زودتر وضعيت شهردار قم مشخص شود تا امور يادشده سروسامان پيدا کند.

وي خاطرنشان کرد: نمايندگان استان قم در مجلس فعال هستند و مسائل و دغدغه‌هاي صنوف را به طور فعال پيگيري مي‌کنند.

نماينده مردم قم در مجلس ضمن تقدير از اجرايي شدن قانون بيمه بافندگان فرش، با تاکيد بر اين‌که صادرات فرش قم به سازوکار نياز دارد که اين مسئله در سفر مقام معظم رهبري به اين استان نيز مورد تذکر قرار گرفت، از استاندار قم خواست اين امر را پيگيري کند.

وي با تاکيد بر ضرورت محقق شدن جوايز صادراتي که وزارت بازرگاني قول آن را به صادرکنندگان داده بود، يادآور شد: وزارت صنعت، معدن و تجارت بايد بسترهاي لازم را براي حضور صادرکنندگان فرش در مجامع بين‌المللي فراهم کند و حتي‌الامکان به آنها کمک نمايد تا در نمايشگاه‌هاي معتبر جهاني حضور پيدا کنند.

لاريجاني در پايان با اشاره به پيشنهادهايي که تعدادي از مديران و روساي اصناف استان در ابتداي اين همايش در ارتباط با مسايل عرصه فعاليت خود ارائه کرده بودند، گفت: بايد اين پيشنهادها به مسئولان منتقل شود تا براي حل مشکلات کسب و کار لحاظ شود.

به گزارش ايسنا، در همايش بررسي نقش اصناف در توسعه فضاي کسب و کار به همت سازمان بازرگاني و مجامع امور صنفي توليدي و توزيعي و خدماتي برگزار شد، حجج اسلام آشتياني و بنايي نمايندگان مردم قم در مجلس، موسي‌پور استاندار قم، دکتر موحدي قائم مقام وزير صنعت، معدن و تجارت حضور داشتند.

در ابتداي همايش رييس سازمان بازرگاني قم به ارائه گزارشي از روند فعاليت مجامع امور صنفي در قم پرداخت و اصناف قم را همواره حامي انقلاب دانست و اظهار داشت: اصناف و بازاريان قم در تمام صحنه‌ها حضور داشتند و تبلور اين حضور را مي‌توان در اجراي موفق طرح هدفمندکردن يارانه‌ها مشاهده کرد.

در ادامه تعدادي از نمايندگان مجامع صنفي توليدي و توزيعي و تعاوني‌هاي توليد فرش مشکلات و موانع صنوف خود را مطرح کردند.

در اين همايش مسائل و مشکلاتي همچون نارسا بودن قانون نظام صنفي فعلي، موازي کاري در بخش نظارت و بازرسي اصناف، ماليات صنوف بنکدار و عمده فروش، تامين سوخت مورد نياز واحدهاي توليد آهک، آجر و سيمان، ميزان توجه مسئولين براي بسترسازي در بازارهاي کشورهاي همسايه مخصوصا عراق، بيمه اصناف و مشکلات پيش روي توليدکنندگان و صادرکنندگان فرش در استان مطرح و بررسي شد.

دکتر موحدي قائم مقام وزير صنعت، معدن و تجارت در اين مراسم طي سخناني سهم اصناف را در توليد ناخالص ملي 17 درصد دانست و بازار را يکي از موثرترين نهادهاي اجتماعي معرفي کرد.

وي در خصوص مشکلات مطرح شده در اين همايش اظهار داشت: در هفته جاري کارگروهي را براي رسيدگي به مشکلات اصناف قم تشکيل مي‌دهيم تا هرچه سريع‌تر درصدد رفع اين مشکلات برآييم.

گفتني است در پايان همايش از خانواده‌هاي شهداي اصناف تجليل شد.


تاريخ : | | نویسنده : iranhotnews |
رپورتاژ
لیپوماتیک
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی
خرید دستگاه تصفیه آب خانگی
فروش جوجه بوقلمون - اردک - مرغ بومی - شترمرغ
چرا مردم به تور کیش دبی مالزی و تایلند روی آوردند
استفاده از میز و صندلی های استاندارد در تالار عروسی
معرفی بهترین سایت های خرید بلیط های چارتری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.