مدیر پایگاه انتقال خون استان تهران با بیان اینکه مردم تهران در صدر اهدا کنندگان خون قرار دارند، میزان ذخایر خون خونی در استان را مناسب دانست.

به گزارش مهر، دکتر بشیر حاجی بیگی شب گذشته در حاشیه مراسم افتتاح بخش اهدای خون ساختمان جدید انتقال خون در مرکز وصال، افزود: میزان مراجعات مردم برای اهدای خون به ویژه در روزهای تعطیل ماه مبارک رمضان 3 برابر شده است به طوریکه 2 هزار و 500 نفر از شهروندان تهرانی در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان خون اهدا کردند.

وی با بیان اینکه بیماران همواره به خون و فرآورده‌های خونی نیاز دارند، گفت: در حال حاضر به دلیل استقبال شایسته مردم، میزان ذخایر خون و فرآورده‌های خونی در استان تهران مناسب است.

حاجی بیگی با اشاره به راه اندازی ساختمان جدید انتقال خون استان تهران، افزود: طبق برنامه پدافند غیرعامل باید در 4 نقطه تهران مرکز انتقال خون داشته باشیم به گونه‌ای که مردم با صرف کمترین وقت ممکن، اهدای خون داشته باشند.

وی درباره ظرفیت واحد اهداکنندگان در ساختمان جدید انتقال خون تهران گفت: در حال حاضر 18 تخت اهدای خون در ساختمان قدیم وجود دارد. 22 تخت نیز در بخش جدید تجهیز شده و فعال هستند.

مدیر پایگاه انتقال خون استان تهران در ادامه از رفع کمبود فرآورده پلاکت در استان خبر داد و گفت: در زمینه تامین پلاکت مورد نیاز بیمارستانها با مشکل رو‌برو بودیم که خوشبختانه با اطلاع رسانی و همکاری خوب مردم این مسئله نیز حل و رضایت نسبی در این زمینه حاصل شد.

حاجی بیگی با بیان اینکه مردم تهران در صدر اهدا کنندگان خون قرار دارند، گفت: به طور معمول از 100 نفر مردم تهران 33 درصد گروه خونی o منفی، 27 درصد گروه خونی A مثبت، 26 درصد گروه خونی Bمثبت و 7 تا 8 درصد گروه خونی AB مثبت هستند. به تمام گروه‌های خونی نیاز است. البته به این خاطر که فراوانی گروه‌های خونی منفی کمتر است بالطبع نیاز به این گروهها بیشتر می‌شود.


تاريخ : | | نویسنده : iranhotnews |
رپورتاژ
لیپوماتیک
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی
خرید دستگاه تصفیه آب خانگی
فروش جوجه بوقلمون - اردک - مرغ بومی - شترمرغ
چرا مردم به تور کیش دبی مالزی و تایلند روی آوردند
استفاده از میز و صندلی های استاندارد در تالار عروسی
معرفی بهترین سایت های خرید بلیط های چارتری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.