معاون عملیات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، از برگزاری رزمایش آفندی فداییان حریم ولایت از نیمه دوم شهریور در تبریز خبر داد.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر؛ امیر سرتیپ علوی در جمع خبرنگاران گفت: این رزمایش با رمز «محمد رسول الله (ص)» در چهار مرحله اجرا می شود و در آن از انواع جنگنده بمب افکن های اف 4 ، اف 5 ، سوخوی 24 ، اف 7 ، میگ 29 ، صاعقه و هواپیمای ترابری - تاکتیکی سی 130 استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مرحله نخست رزمایش از امروز با اعزام تیمهای پروازی از هشت پایگاه شکاری به تبریز آغاز شده است، افزود: نیروی هوایی ارتش از پایگاههای هوایی مهرآباد ، همدان ، تبریز ، بندرعباس ، دزفول ، بوشهر ، شیراز و اصفهان، آماده اجرای عملیاتهای نظامی در رزمایش آفندی فداییان حریم ولایت است.

امیر سرتیپ علوی گفت: مرحله اصلی رزمایش، از 22 شهریور آغاز می شود.

معاون عملیات نیروی هوایی ارتش گفت: در این رزمایش انواع مهمات هوا به هوا ، هوا به زمین ، بمب های سبک و فوق سنگین، موشکهای حرارتی ، لیزری هوا به زمین ، تلویزیونی و راداری با برد زیاد استفاده می شود و صدها صوتی پرواز نیز انجام خواهد شد.

وی رزمایش نیروی هوایی ارتش در تبریز را در سی سال گذشته بی نظیر دانست و افزود: همه خلبان های این رزمایش، در داخل کشور آموزش دیده اند و مهارت خود را بدون اینکه دیده شوند با پرواز در ارتفاع پست، دقت در هدف قرار دادن دشمن فرضی ، پرواز در شب و انجام انواع تاکتیکهای نظامی به نمایش می گذارند.

امیر سرتیپ علوی گفت: در این رزمایش نخستین بار، هواپیماهای صاعقه ساخت داخل، مهمات سنگین را رهاسازی می کند.

وی افزود: در این رزمایش با استفاده از موشکهای لیزری و مهمات هوشمند، اهداف ثابت و متحرک به صورت نقطه ای، هدف قرار می گیرد.

امیر علوی گفت: در رزمایش نیروی هوایی ارتش، هواپیماهای سی 130 در طول روز و شب عملیات بارریزی را انجام می دهد.

وی افزود: هدف ما در تاکتیکهای این رزمایش، جلوگیری از اصل غافلگیری است.

امیر سرتیپ علوی از بکارگیری هواپیمای پهباد بدون سرنشین در این رزمایش خبر داد و گفت: در رزمایش نیروی هوایی ارتش، عملیات کنترل هواپیماهای شکاری به صورت متمرکز و غیرمتمرکز اجرا می شود.

وی با تأکید بر اینکه دکترین ما، دفاعی است، افزود: در دفاع، همواره باید آماده حمله هم بود و ما در این عملیات آفندی به دنیا نشان خواهیم داد که نیروی هوایی ارتش، همیشه آماده است تا از فضای کشور دفاع کند.

امیر علوی گفت: این رزمایش پیام صلح و دوستی برای همه کشورهای منطقه است و نشان خواهد داد که ارتش جمهوری اسلامی ایران، با هر تهدیدی با صد برابر توان برخورد خواهد کرد.

معاون عملیات نیروی هوایی ارتش، علت انتخاب منطقه تبریز را شرایط آب و هوایی آن در اواخر شهریور دانست و ابراز امیدواری کرد: با مساعد بودن شرایط آب و هوایی، رزمایش طبق برنامه ریزی قبلی اجرا شود.

امیر علوی همچنین گفت: در نمازجمعه این هفته تبریز، نیروی هوایی ارتش بار دیگر با آرمان های جمهوری اسلامی ایران تجدید پیمان خواهد کرد.


تاريخ : | | نویسنده : iranhotnews |
رپورتاژ
لیپوماتیک
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی
خرید دستگاه تصفیه آب خانگی
فروش جوجه بوقلمون - اردک - مرغ بومی - شترمرغ
چرا مردم به تور کیش دبی مالزی و تایلند روی آوردند
استفاده از میز و صندلی های استاندارد در تالار عروسی
معرفی بهترین سایت های خرید بلیط های چارتری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.