نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در نیویورک در جوابیه مقاله مغرضانه روزنامه امریکایی واشنگتن پست تاکید کرد: برنامه هسته‌ ای ایران مطابق با موازین و پادمان های آژانس بین المللی انرژی هسته ای است.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر، در جوابیه نمایندگی کشورمان آمده است : برنامه هسته‌ ای ایران کاملا صلح آمیز، شفاف و مطابق با موازین و پادمان های آژانس بین المللی انرژی هسته ای است و برخلاف برخی ادعاهای مغرضانه ، تاکنون هیچ دلیل مستدل یا مدرک معتبری مبنی بر انحراف اهداف صلح آمیز برنامه هسته ای ایران ارائه نشده است.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد همچنین در پاسخ به مقاله یاد شده با عنوان «کوچک نمایی خطر هسته ای ایران» تاکید کرده است: مایه تاسف است که در این مقاله از ترور غیرانسانی و ناجوانمردانه دانشمندان هسته‌ای ایران به عنوان «داستان‌هایی شورانگیز» یاد و تلویحا از آن حمایت شده است.

در ادامه این جوابیه آمده است: متاسفانه نویسنده مغرض این مقاله این حقیقت را نادیده گرفته است که ایران بعنوان عضو آژانس بین المللی انرژی هسته ای ، از امضاء کنندگان معاهده منع اشاعه هسته‌ای و همانند سایر اعضاء، از حق داشتن چرخه کامل سوخت هسته ای برخوردار است.

نمایندگی کشورمان در نیویورک با تاکید بر اینکه هیچ عاملی حتی اقدامات خرابکارانه نظیر تحریم‌های غیرقانونی، ویروس های رایانه‌ای و ترور دانشمندان هسته‌ای نمی تواند ملت شریف ایران را از این حق قانونی خور محروم کند، تصریح کرده است: فشارهای سیاسی مدعی نیت خوانی از اهداف برنامه صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی ایران ، مملو از خیال پردازی های مغرضانه و غیر قابل قبول است که ملت ایران تسلیم این فشارها نخواهد شد.

در این پاسخ نمایندگی کشورمان به روزنامه آمریکائی واشنگتن پست همچنین به مقاله مشترک شش سفیر سابق اروپایی در ایران اشاره شده که متفق القول اعلام کرده اند غنی سازی اورانیوم از حقوق قانونی ایران بوده و جمهوری اسلامی ایران با این کار تعهدات بین المللی خود را نقض نکرده است.

نمایندگی کشورمان نزد سازمان ملل متحد در پایان ضمن دعوت مجدد رسانه های آمریکائی به دیدن واقعیات امروز ملت ایران، از اینکه مقاله یادشده حقوق و مزایای کشورهای عضو معاهده منع اشاعه هسته ای را نادیده گرفته، ابراز تاسف و تاکید کرده است: این اصول و قوانین بین المللی به جمهوری اسلامی ایران اجازه می دهند تا به فعالیت های هسته ای قانونی و صلح امیز خود ادامه دهد.


تاريخ : | | نویسنده : iranhotnews |
رپورتاژ
لیپوماتیک
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی
خرید دستگاه تصفیه آب خانگی
فروش جوجه بوقلمون - اردک - مرغ بومی - شترمرغ
چرا مردم به تور کیش دبی مالزی و تایلند روی آوردند
استفاده از میز و صندلی های استاندارد در تالار عروسی
معرفی بهترین سایت های خرید بلیط های چارتری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.